TeaTree olej cdVet 10 ml

Kód: CDV3251
Neohodnotené
Značka: cdVet
€14,64
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

100% čistý éterický olej z rastliny Melaleuca alternifolia. Používa sa ako antiparazitikum. Má dezinfekčný a antiseptický účinok.

Detailné informácie

Podrobný popis

100% čistý éterický olej z rastliny Melaleuca alternifolia

cdVet Tea Tree olej (Teebaumöl) je 100% olej z austrálskej rastliny melaleuca alternifolia, známej ako Tea Tree – čajovník. Tento éterický olej má obsah cineolu (veľmi silná eukalyptová silica) menší než 4 %.

Kvalita – Tento olej je získavaný šetrnou metódou destilácie na vodnom kúpeli. Účinné látky sú uvoľňované šetrne tak, že je zaistené - oproti iným metódam, napr. priemyselné turbínové destilácie - že sa nevyskytnú teploty vyššie než 100 °C. Vďaka nízkym teplotám nevznikajú žiadne alergénne produkty spaľovania. Tým je zaistená lepšia znášanlivosť ako pre človeka, tak pre zvieratá.

- používa sa ako antiparazitikum, napr ako ochrana pred kliešťami, roztočmi, blchami

- má dezinfekčné a antiseptické účinky

- eliminuje tvorbu baktérií a plesní

- používa sa v antiparazitikách

Zloženie
Čistý olej (100 %) z rastliny melaleuca alternifolia, obsah cineolu nižší než 4 %.

Poznámka: Originální australský cdVet Tea Tree olej je díky šetrné metodě destilace velice hodnotný a dobře snášený. Je 100% přírodní, neobsahuje žádné syntetické přídatné látky. Tento kvalitní olej je používán jako přísada v  cdVet  přípravcích vnější péče a antiparazitických produktech.

Syntetické přidané látky: ŽÁDNÉ
Poznámka: Produkt cdVet Teebaumöl neobsahuje žádné syntetické látky (umělé vitamíny, umělé minerální látky, plniva, konzervanty apod.)

Důležitá upozornění
Produkt nepoužívejte na oční okolí ani do očí. Při spolknutí hrozí poškození plic. V takovém případě nevyvolávejte zvracení, vyhledejte lékaře a ukažte mu tento popis. Je možná senzibilizace (přecitlivělost, podráždění) při styku s kůží. Ředění je možné např. kvalitním rostlinným olejem; poměr je vhodné individuálně přizpůsobit, rámcově se doporučuje cca 1–3 %, tedy přibližně 30 kapek (= cca 1 ml) na 100 ml nosiče.

Další pokyny pro bepečné zacházení
Skladujte v chladu a temnu.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Vyhněte se kontaktu s očima.
Při spolknutí hrozí poškození plic.
Při spolknutí NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Ihned vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.
Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku.
Je možná senzibilizace při styku s kůží.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné prípravky pre psov
Zviera: pes
Obsah: 10 ml

cdVet prírodná lekáreň pre zvieratá

cdvet logo

Značka cdVet bola založená v roku 1999 v Nemecku. Spoločne ju založili manželia Clemens a Ulrike Dingmann. Originálne cdVet receptúry vytvorili na základe vlastných skúseností s chovom zvierat. Okrem toho zbierali aj staré overené bylinkové receptúry, ktoré sa stali základom dnešných receptúr cdvet.

Zámerom firmy cdVet je, aby sa pomocou prírodných produktov pre zvieratá znižovalo používanie antibiotík, kortikoidov, chemických antiparazitík a iných syntetických látok. Prírodné produkty môžu pri liečbe a chove zvierat nahradiť syntetické lieky. Okrem pozitívnych účinkov na zdravie zvierat sa tým zníži aj zaťaženie životného prostredia celkovo. Ochrana zdravia zvierat a ľudí sa začína zdravou prírodnou výživou a prírodnými produktmi pre zdravie a starostlivosť.

Firma CDvet svoje produkty neustále vyvíja a prispôsobuje najnovším poznatkom a skúsenostiam z praxe. Recepty sú pravidelne vylepšované. K získavaniu skúseností prispievajú aj rôzne školenia, semináre a kurzy, ktoré CDVet organizuje.

Produkty CdVet si získajú stále väčšiu obľubu u majiteľov a chovateľov domácich zvierat v Nemecku, Rakúsku, Švédsku, Belgicku, Anglicku, Španielsku, Švajčiarsku....

Tešíme, že aj u nás na Slovensku si získajú čoraz väčšiu priazeň.