BIO Pupalkový olej cdVet 50 ml

Kód: CDV3322
Neohodnotené
Značka: cdVet
€20,65 –12 %
cdvet bio pupalkovy olej 50 ml original
€20,65 –12 % €18,14
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Aj zvieratá potrebujú esenciálne mastné kyseliny. Pupalkový olej je vysoko hodnotný a bohatý zdroj životne dôležitých esenciálnych mastných kyselín ako napríklad kyselina linolová alebo kyselina gamma linolová.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výživový doplnok pre zdravú pokožku a rozmnožovaciu sústavu

Kvalita – cdVet Bio Pupalkový olej pochádza z prvého lisovania za studena podľa nemeckého liekopisu (DAB), zo semien výhradne z ekologického poľnohospodárstva, ktoré je šetrné ku krajine a nevyužíva chemické látky.

Esenciálne živiny – Olej z pupalky je mimoriadne bohatý na esenciálne mastné kyseliny, teda také, ktoré si organizmus nevie vyrobiť a potrebuje ich získať z výživy. Za zmienku stojí napr. kyselina linolová a kyselina gama-linolenová. Kyselina gama-linolenová je dôležitá pre syntézu prostaglandínov, čo sú látky, ktoré sa v tele zúčastňujú o.i. procesov spojených so zápalmi.

Tip: Výživová podpora a doplnenie hodnotných mastných kyselín a prírodných vitamínov je dôležitá hlavne pre zdravú pokožku, dýchacie cesty a taktiež napr. pre zdravie samičích rozmnožovacích orgánov. Olej z pupalky býva taktiež častou prísadou kozmetických produktov či veterinárnych produktov na vonkajšiu starostlivosť.

Zloženie
100% čistý olej z pupalky dvojročnej (Oenothera biennis oelum), lisovaný za studena podľa DAB (Deutsches Arznei Buch / Nemecký liekopis), z kontrolovanej ekologickej produkcie, kontrolná stanica DE-ÖKO-001 poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Přidané látky: ŽÁDNÉ
Poznámka: cdVet pupálkový olej neobsahuje žádné syntetické látky (umělé vitamíny, umělé minerální látky, plniva, konzervanty apod.). Jedná se o čistý olej lisovaný za studena podle DAB (proto bez karcinogenů). Nemá vedlejší účinky.

Dávkování
Rámcové doporučení pro dávkování pupálkového oleje: denně přidáváme do krmiva 1–5 kapek na 10 kilogramů tělesné hmotnosti.

Malý pes a kočky: 1 kapka.
Střední pes: 3 kapky.
Velký pes: 5 kapek.
Hlodavci: denně 1–2 kapky.
Skladujte v chladu a temnu!

Po otevření skladujte v chladu a temnu a spotřebujte do 6 týdnů!

Jak dlouho cdVet pupálkový olej podávat?
Podle potřeby je možné pupalkový olej podávat týdny až měsíce, resp. i déle jako pravidelnou součást jídelníčku.  Pro širší zaopatření, pro větší pestrost je případně vhodné za studena lisované oleje prostřídat.

Možné projevy nedostatku esenciálních mastných kyselin
Kožní problémy, ekzémy, matná srst, lupy.
Vypadávání nebo lámavost srsti.
Zdánlivě alergické svědění.
Trávící potíže.
Pomalé hojení ran.
Nevyrovnanost, neklid.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné prípravky pre psov
Zviera: pes, mačka
Obsah: 50 ml

cdVet prírodná lekáreň pre zvieratá

cdvet logo

Značka cdVet bola založená v roku 1999 v Nemecku. Spoločne ju založili manželia Clemens a Ulrike Dingmann. Originálne cdVet receptúry vytvorili na základe vlastných skúseností s chovom zvierat. Okrem toho zbierali aj staré overené bylinkové receptúry, ktoré sa stali základom dnešných receptúr cdvet.

Zámerom firmy cdVet je, aby sa pomocou prírodných produktov pre zvieratá znižovalo používanie antibiotík, kortikoidov, chemických antiparazitík a iných syntetických látok. Prírodné produkty môžu pri liečbe a chove zvierat nahradiť syntetické lieky. Okrem pozitívnych účinkov na zdravie zvierat sa tým zníži aj zaťaženie životného prostredia celkovo. Ochrana zdravia zvierat a ľudí sa začína zdravou prírodnou výživou a prírodnými produktmi pre zdravie a starostlivosť.

Firma CDvet svoje produkty neustále vyvíja a prispôsobuje najnovším poznatkom a skúsenostiam z praxe. Recepty sú pravidelne vylepšované. K získavaniu skúseností prispievajú aj rôzne školenia, semináre a kurzy, ktoré CDVet organizuje.

Produkty CdVet si získajú stále väčšiu obľubu u majiteľov a chovateľov domácich zvierat v Nemecku, Rakúsku, Švédsku, Belgicku, Anglicku, Španielsku, Švajčiarsku....

Tešíme, že aj u nás na Slovensku si získajú čoraz väčšiu priazeň.