Aj váš pes potrebuje vitamíny a minerály! V akej forme ich podávať?

Pravidelné dopĺňanie vitamínov a minerálov nie je len doménou ľudí, dôležité je taktiež v prípade domácich zvierat. Aj keď psy mnohé dôležité látky prijímajú z krmiva, mali by ste im občas dopriať aj niečo navyše. Vďaka vhodným doplnkom výživy pre zvieratá je to skutočne jednoduché!

Ani my, ľudia, nedokážeme prijímať všetky dôležité látky z klasickej stravy. Podobne je to aj u psov. Ak vášho štvornohého miláčika kŕmite rôznymi dobrotami z vašej ľudskej kuchyne, je veľmi pravdepodobné, že neprijíma dostatok potrebných vitamínov a minerálov. Veterinári tak odporúčajú do jedálnička psov zaradiť aj kvalitné krmivo. To už obsahuje určitý podiel vitamínov a minerálov. Avšak, ani v takom prípade ich nemusí byť dostatok. Psiu výživu je tak dobré obohatiť aj o špeciálne výživové doplnky.

Správne fungovanie pohybového aparátu a čriev
Ak vášho psa vnímate ako plnohodnotného člena rodiny, pravdepodobne ho brávate na veľké výlety a prechádzky. V takom prípade dostanú zabrať nielen vaše kĺby, ale aj kĺby vášho štvornohého priateľa. A podobne ako u ľudí, aj u psov sa môžu s narastajúcim vekom objaviť problémy s pohyblivosťou kĺbov a bolesťou. Na podporu pohybového aparátu môžete vášmu psovi dopriať aj Kĺbovú výživu z bylinných tinktúr cdVet. Dôležité je aj, aby mal váš miláčik v strave zastúpené všetky minerály,vitamíny a stopové prvky. Na to stačí pridať k akémukoľvek typu stravy, či už varenej, surovej alebo ku granuliam, Doplnok výživy Fit Barf Micro mineral.

FotkyFoto_58510369_M

Aby sa pes dokázal účinne brániť pred rôznymi chorobami, mali by ste aktívne podporovať jeho imunitu. Napríklad, prírodným doplnok výživy cdVet Propolis Herbal. Ako zdroj dôležitých vitamínov A, E, D, K a esenciálnych mastných kyselín dobre poslúži cdVet Rybí olej pre psy a mačky. V neposlednom rade by ste mali myslieť aj na tráviacu sústavu. Psy často zožerú veci, ktoré nie sú práve ideálnou potravou. Tie následne upchávajú črevá a znefunkčňujú ich. Vášmu psovi preto môžete raz za čas dopriať Čistič čriev cdVet, ktorý pomôže harmonizovať črevnú mikroflóru.

Tak neváhajte a doprajte vášmu psovi pestrú výživu bohatú na vitamíny a minerály aj vy!