Ako rýchlo ošetriť ranu psa

Testovali sme hádam najpraktickejší produkt od značky CD Vet - Zaceľovač rán s múmiom. Skvelý popis výrobku predčil naše očakávania. Jednoducho skvelá receptúra.

Zaceľovac rán s múmiom CD Vet je výborný produkt do domácej psej lekárničky. Veľmi rýchlo zaceľuje rany bez toho, aby sa zapálili.

Zaujímavá extrémne hojivá receptúra s múmiom, rakytníkovým olejom a špeciálnymi éterickými olejmi ranu vyčistí a podporí hojivé procesy. Veľmi rýchlo dochádza k uzatvoreniu rany, vytvoreniu hojivej chrasty. Koža sa postupne začne spájať.

Samozrejme záleží na akom mieste sa rana nachádza. My sme mali ranu na zo spodu papulky, dosť veľký kúsanec až diera, po pokúsaní iným psom. Ranu sme vyčistili čistým alkoholom a po chvíli sme nastriekali Zaceľovač rán CD Vet s očakavaním čo bude. Výsledok bol vynikajúci. Veľká otvorená rana, ktorá v najhoršom momente vyzerala aj na šitie sa zahojila v priebu 24 hodín tak, že takmer nebolo poznať, že pes mal nejaké poranenie.

Zaceľovač sme aplikovali vždy po venčení po vyčistení rany alkoholom. Stačili 1-2 streknutia. V priebehu 24 hodín sme zaceľovač aplikovali 3-4 krát. Po prvej aplikácii rana ešte zostala otvorená a trochu aj krvácala, ale veľmi rýchlo sa to zlepšovalo. Každou ďalšou aplikáciou nastalo výrazné zlepšenie. Na druhý deň bola rana krásne uzatvorená so suchou chrastou, bez opuchu, bez zápalu.

Spôsob aplikácie:

Aplikácia je jednoduchá. Stači nastriekať na ranu. Streknutie je celkom jemné, neprská to všade okolo, čo je veľká výhoda ak sa rana nachádza na tvári blízko očí alebo pri papulke.

Pomer cena - kvalita:

Kvalita určite zodpovedá cene a treba aj pripomenúť, že zaceľovač sa míňa dosť pomaly, keďže naozaj stačia 1-2 streknutia.

Odporúčanie:

Tento produkt určite oplatí mať po ruke v domácej lekárničke pre psíka. Hlavne pri nepríjemných zranenieniach na nohe ale priamo na labke je potrebné, aby sa rana rýchlo a dobre hojila bez zápalu. Odporúčame :-)