Ako sa starať o oči psa

Starostlivosť o oči našich domácich miláčikov

Ak máte doma psíka, či mačku je mimoriadne dôležité starať sa o ich oči. Práve oči nám čo-to prezradia o zdravotnom stave a pocitoch našich miláčikov. Preto by sme mali dbať o ich pravidelnú hygienu, kontrolu a prípadné preliečenie. Oči psov sú obzvlášť citlivé. Keďže pes trávi veľa času vonku (viac ako mačka) je nutné, aby sme pravidelne kontrolovali jeho oči. Špeciálne v lete bývajú oči náchylnejšie na problémy. Či už ide o teplo-slnko, ktoré ich môže podráždiť, prašné prostredie, vietor, či voda.

Hygiena očí je mimoriadne dôležitá nie len u psov, ktoré majú dlhú srsť siahajúcu až do očí, prípadne tých, ktoré majú náchylnejšie oči na problémy z dôvodu prevísajúcej kože, ale u všetkých domácich miláčikov. Oči by mali vyzerať zdravo, to znamená bez začervenania, prílišného slzenia, či dokonca výtoku, bez karpín a opuchov. Srsť treba upraviť tak, aby nepadala rovno do oči a nedráždila  ich. Ak sa objaví akýkoľvek problém neváhajte navštíviť veterinára.

banner_ocna starostlivost

A práve takýmto problémom sa dá vyhnúť správnou a primeranou starostlivosťou o oči a ich okolie. Po každej prechádzke netypickým prostredím ako je veterno, prašnosť, veľký dážď, či sneh treba psíkovi pretrieť po návrate domov očká čistým, prípadne jemne navlhčeným tampónom. Rovnako po zobudení tak, ako sme my ľudia zvyknutí sa umyť, aj psíkovi vyčistíme oči od karpín a prípadného výtoku použitím prípravku určeného na ošetrovanie a bežnú dennú starostlivosť o oči zvierat.

Takým je napríklad Očná starostlivosť renomovanej značky cdVet. Je to veľmi šetrne čistiaci a ošetrujúci prírodný prípravok z ružovej vody zo silíc korunných plátkov ruží určený na starostlivosť o oči a ich okolie. Vďaka kvapkadlu je aplikácia jednoduchá a presná. Kvapky sú vhodné na dennú hygienu, ale vďaka ružovej vode aj ako podporná liečba pri a po zápale spojiviek.

U psov citlivých na prach a peľ je možné pravidelnou starostlivosťou o oči zmierniť príznaky citlivosti, alebo im dokonca predísť. Táto očná starostlivosť je čisto na prírodnej báze, bez akýkoľvek nežiadúcich prísad, umelých vitamínov, či konzervantov, presne tak, ako sme pri značke cdVet už zvyknutí. Jej aplikácia nemá nežiadúce účinky pre zviera a nezaťažuje organizmus.