Ako účinkujú Bachove esencie

Bachove kvetové esencie pôsobia obnovujú rovnováhu a harmóniu skutočnej povahy psa. Liečia poruchy správania a choroby, ktoré vznikli narušením prirodzeného harmonického stavu. Pre správny výber je potrebné objektívne pozorovať správanie a temperament psa v rôznych situáciách. Treba si všímať, to čo sa odchyľuje od normálneho temperamentu a obvyklého správania.

Bachove kvetové esencie môže pes užívať spolu s ďalšími liekmi, či už klasickými, alternatívnymi alebo homeopatickými. Liečba sa navzájom neovplyvňuje, keďže Bachove esencie pôsobia na jemnohmotnej úrovni.

Pri správne zvolenej esencii reagujú psy väčšinou bezprostredne. Účinok sa môže prejaviť ihneď, o niekoľko hodín ale aj dní. Záleží, čo vychýlenie z normálneho stavu spôsobilo, ako dlho to trvá a aj na celkovom stave psa.

Odporúča sa užívať esencie najmenej 1-2 týždne, aby ste mali možnosť pozorovať správanie vášho psa a všimnúť si zmien. Ak nenastanú zmeny k lepšiemu, pravdepodobne neboli vybrané správne esencie.

Bachova kvetové esencie nemajú žiadne vedľajšie účinky a neovplyvňujú inú liečbu ak prebieha. Nie je možné nimi psa predávkovať.

Ak liečite vášho psa aj homeopaticky, spolu s Bachovými esenciami môže byť táto liečba veľmi účinná a pomôže odhaliť pravé príčiny chorôb.

Bachove kvetové esencie sú veľmi nápomocné tam, kde už nezaberá žiadna liečba, je možné že príčiny sú citové či psychické. V týchto prípadoch esencie pomôžu príčiny odhaliť a vrátiť psychický stav do zdravého normálu. Liečba na fyzickej úrovni môže potom pokračovať oveľa efektívnejšie.