Avokádový olej proti svrbeniu

Avokádový sprej je určení na zastavenie akútneho svrbenia kože. Má praktické balenie v spreji, čiže sa veľmi ľahko nanáša.

Svrbenie kože u psa väčšinou spôsobuje nedostatok niektoých látok v potrave. Preto v prvom rade treba riešiť tento problém úpravou stravy, zmenou krmiva alebo pridaním výživových doplnkov.

 

Psa však často srbia aj miesta po vpichu hmyzom, prisatí kliešťom, hojace sa rany, podráždená pokožka. Na takéto dočasné problémy je avokádový sprej výborný.

 

Obsahuje éterické oleje, ktoré majú antibakteriálny a čistiaci účinok. Sprej veľmi príjemne voní, ale ak máte psa, ktorý je veľmi citlivý na pachy, tak stačí jedno malé streknutie.

 

Radšej zistite ako bude psík na tento pach reagovať a postupne môžete počet streknutí zvýšiť. Pre človeka je vôňa veľmi príjemná, pes pôsobí ako naparfémovaný. Po chvíli to však vyprchá. Pre psa to môže byť príliš silné. Vôňa je samozrejme z už spomenutých éterickych olejov, žiadna chémia, takže zo zdravotného hľadiska je úplne bezpečná.

 

Po nastriekaní srsť pôsobí ako prečistená a prevzdušnená a je pekne lesklá. Svrbenie sa zmierni. Po pár dňoch používanie svrbenie vymizlo úplne a pes sa prestal škrabať.

 

Avokádový sprej sa oplatí ma doma pre psíka, ktorý ma všeobecne citlivú srsť alebo sklony k ekzémom a v prípade zhoršenia ho môžete akútne použiť. Malé 20 ml balenie vydrží pomerne dlho ak nich striekate len určité miesto 1 x denne.

 

Na podporu kvality srsti a zdravia kože sú rôzne výživové doplnky. Najviac sa zatiaľ osvedčil dobre známy lososový olej. Obsahuje omega 3 mastné kyseliny, ktoré majú veľmi priaznivý vplv na stav srsti. Ich nedostatok v potrave býva najčastejšou príčinou svrbenia kože.