Domáca lekárnička pre psa

Každý majiteľ psa by mal mať doma lekárničku pre psa, ktorá obsahuje základné veci na rýchle ošetrenie psa a podanie prvej pomoci.

Takáto lekárnička je veľmi praktická pri rôznych poraneniach, kedy potrebujete psíka rýchlo ošetriť ešte predtým ako sa vyberiete k veterinárovi. Zabránite tak tomu, aby ste museli v rýchlosti a strese hľadať veci, ktoré potrebujete. Váš stres zbytočne rozruší aj psa.

A nie je nič dôležitejšie ako pri zranenom alebo chorom psíkovi zachovať kľud a rozvahu, aby ste ho nestresovali ešte viac ako je.

Čo by mala lekárnička pre psa obsahovať:

Rescue Pet kvapky
Táto výborná zmes Bachových esencií (Krízová esencia) je prvou pomocou pri akokoľvek poranení a strese psa. Pomáha udržať psíka kľudného, zabraňuje vytvoreniu šoku. Ak už pes je v šoku, pomáha ho prekonať, kým sa spraví základné ošetrenie psa alebo sa zabezpečí preprava k veterinárovi.

Rescue Pet prirodzene obnovuje vlastné liečivé sily organizmu ihneď po podaní. Neovplyvňuje žiadnu inú liečbu ani iné lieky. Nemá utlmujúce účinky. Neobsahuje alkohol. 100% znášanlivosť u každého zvieraťa.

Krízovú esenciu Rescue Pet môžete podať kedykoľvek keď sa váš pes cíti v psychickej nepohode:

pri náhlom zranení
návšteve veterinára
bolesti
šoku a traume
strachu a panike
poranení iným psom – pokúsanie, poškriabanie, šok po bitke psov
akákoľvek nepríjemná skúsenosť ktorej je pes otrasený

Rescue Pet nemá vedľajšie účinky a preto sa nemusíte obávať, že to zhorší zdravotný stav. Je to prvá pomoc, ktorou nič nepokazíte. Samozrejme pri vážnych stavoch bezodkladne prepravte psíka k veterinárovi.

Rescue Pet je domáca prvá pomoc na zmiernenie bolesti a šoku, ale nenahradzuje veterinárne ošetrenie.

Arnica Montana Homeopatikum

Arnica je výborná prvá pomoc pri akomkoľvek zranení a šoku psa. Podáva sa okažite ako je to možne po poranení. Čím skôr sa podá, tým sú jej účinky výraznejšie. Okamžite podporuje hojenie, tlmí bolesť, zabraňuje vzniku šoku. Výrazne podporuje hojenie poranení.

Dávkovanie:
Odporúčajú sa tri guličky priamo do úst psa. Dávka sa podľa potreby opakuje každých 30 minút až do zlepenia stavu.

Použitie: Guličky si nasypte do dlane a dajte ich psíko zjesť. Keďže homeopatické guličky sú z ako laktózy/mliečneho cukru, sú veľmi dobre akceptované. Majú jemnú sladkú chuť, takže psík ich bez problémov zje. Dobre je keď homeopatikum čo najdlhšie v kontakte so sliznicouv papuli psa. Preto ak je to možné, guličky môžete zasunúť psíkovi nabok vedľa jazyka. Tam sa pomaly rozpustia.

Ideálne je ak pes 15 minút pred a po podaní homeopatického lieku neje a nepije.

Arnicu Montana dostane kúpiť bežne v lekárni. Používajte nízke potencie 9CH, prípadne 15 CH.

Arnica Montana homeopatikum nemá žiadne vedľajšie účinky. S úspechom ju používajú aj veterinári, ktorí sa zaujímajú o prírodnú liečbu psa.

Ďalej by mala lekárnička obsahovať:

pinzetu na vyberanie cudzích telies
obväzy
zaguľatené nožničky
špeciálny háčik na vyberanie kliešťov O´TOM
3% peroxid vodíka na dezinfekciu a vyvolanie zvracania v prípade požitia otravy, kúska hračky....
digitálny teplomer
injekčnú striekačku
náhubok

Často sa vám môže zísť aj:

Smecta v prípade hnačky (dávkovanie prispôsobte hmotnosti psa)

Zaceľovač rán s múmiom CD Vet – zázračne rýchlo hojí poranenia kože

Kvalitný Tea Tree olej ne dezinfekciu a drobné poranenia, najlepšie špeciálny pre psov CD Vet, ktorý obsahuje menej ako 4% cineolu (veľmi silná eukalyptová silica)
Pozor! Je veľmi aromatický a pre citlivých psov môže byť táto aróma nepríjemná a veľmi silná. Odporúčame Tea Tree olej riediť v alkohole alebo rastlinnom oleji. Tea Tree olej je určený len na vonkajšie použitie !

Do lekárničky pre psa si môžete daťaj lístoček s číslom na veterinára, najlepšie viacerých, nikdy neviete kedy sa vám niečo prihodí ! Samozrejme číslo na veterinára majte uložené aj v mobile !

 

Prajeme vášmu psíkovi veľa zdravia !