Máte nové šteniatko? Poradíme vám, ako sa o neho starať

Patríte medzi nových psíčkarov a tešíte sa z nového šteniatka? Poradíme vám čo si musíte zaobstarať pred jeho príchodom. Šteniatka sú rozkošné a ich radosť zo života je veľmi nákazlivá. Prvé spoločné týždne sú plné radosti, spoznávania a nových zážitkov.

Starostlivosť o malého psíka je však aj o zodpovednosti a trpezlivosti. Musíte sa pripraviť na to, že takéto malé šteniatka vedia aj pekne vystrájať, ničiť všetko naokolo a dokážu byť neúnavné. Ako zodpovedný majiteľ nového psa určite chcete hneď od začiatku dbať na jeho zdravie. Myslite vždy na to, že takýto malý psík nemá ešte úplne vyvinutú imunitu a jeho organizmus je veľmi krehký. Preto sa snažte vyberať pre neho kvalitnú stravu, psiu kozmetiku alebo rôzne doplnky výživy, ktoré môže potrebovať.

Čistota a hygiena

Kým váš nového spoločníka naučíte venčiť sa pekne vonku, určite sa pritrafí nejaká tá nehoda aj vo vnútri. Nemusíte sa však obávať. Nie je to žiadna katastrofa, stačí sa na to len pripraviť. Po ruke sa oplatí mať prírodný dezinfekčný prostriedok a prípravok na odstraňovanie nepríjemných zápachov Anti smell. Takto zvládnete každú nehodu bez následkov!

Starostlivosť a hygiena

Vyberte pre vášho miláčika kvalitný prírodný šampón, ktorý mu srsť nielen prečistí, ale zároveň aj ošetrí. Dobrou voľbou môže byť aj čajovníkový šampón, ktorý zároveň pôsobí na srsť dezinfekčne napr. pri napadnutí blchami. Už od začiatku môžete psíka privykať na čistenie zubov. Ide o to, aby bol zvyknutý na manipuláciu v papuli a bral to úplne prirodzene. Neskôr keď bude treba zuby naozaj čistiť, nezabudnite na prírodnú zubnú pastu, ktorá odstraňuje zubný kameň a plak. Vyhnete sa tak nepríjemným problémom s nahromadeným zubným kameňom a zápachom z papule.

FotkyFoto_32762525_S

Ochrana pred kliešťami

Určite sa tešíte na spoločné vychádzky s novým šteniatkom. Je veľmi dôležité, aby ste ho chránili pred napadnutím kliešťom. Kliešte môžu na psa preniesť závažné ochorenia, ktoré môžu skončiť aj smutne. Nepodceňujte výber antiparazitík ! Zamerajte sa na prírodné prípravky proti kliešťom, ktoré nebudú mladý organizmus psa zaťažovať chemikáliami. Vyhnite sa bežným obojkom proti kliešťom, ktoré zabíjajú kliešťov chemickými látkami. Existujú aj prírodné prípravky, ktoré sú rovnako spoľahlivé, ale omnoho zdravšie. Pre šteniatka nad 12 týždňov môžete používať Jemný odpudzovač kliešťov v kombinácii so sprejom proti kliešťom. Pre ešte mladšie šteniatka zvoľte Citronelový odpudzovač hmyzu a vyhýbajte sa oblastiam s vysokou trávou a lesom hlavne na jar v sezóne kliešťov.

Doprajte vášmu budúcemu vernému spoločníkovi tú najlepšiu starostlivosť a začnite hneď od začiatku. Odvďačí sa vám láskou na celý život a oddanosťou akú vie dať len pes.