Ochrana psov pred hmyzom, roztočmi a kliešťami - časť 1.

Ochrana psov pred hmyzom, roztočmi a kliešťami - časť 1.

Pobyt psa vonku je nevyhnutný presne tak, ako každodenná starostlivosť a preto je dôležité aby boli psy chránené najlepšie ako je to len možné. Prípravkov na ochranu proti roztočom, kliešťom či dotieravému hmyzu je na trhu celkom dosť, no nie každý je bezpečný či už pre naše zviera alebo rodinu.

Deti sa rady maznajú so svojimi miláčikmi a tak je na mieste, aby bolo toto maznanie pre ne absolútne bezpečné. Nechceme predsa, aby sa zbytočné chemikálie dostali do tela zvieraťa, či našich detí. Komáre sú diskutovanou témou nie len týchto dní, ale prakticky celého letného obdobia. Nie len ľuďom, ale aj psom môžu spôsobovať problémy či dokonca alergické reakcie. Mnohí z nás by sa chceli vyhnúť pokiaľ je to možné chemickým odpudzovačom. Ideálne je začať s vonkajšou krátkodobou ochranou a tu doplniť o tú dlhodobú. Váš pes tak bude dokonale chránený.

FotkyFoto_1042035_XS

Pred každou prechádzkou či pobytom vonku je ideálne psa nastriekať odpudzovačom ako cdVet Čajovníkový odpudzovač hmyzu, ktorý krátkodobo chráni pred komármi a ostatným hmyzom. Je to čisto prírodný prípravok z ricínového oleja, oleja z klinčekov, citronely, levandule, pakostu a čajovníka. Vďaka týmto zložkám odpudzuje komáre, mušky, ovady a ostatný hmyz. Navyše ho môžete používať v prírode, v aute, v byte, skrátka kdekoľvek. Neobsahuje žiadne jedy, iné zdraviu škodlivé chemické látky ani inak obvyklé nepríjemné pachy.

Ďalšou dobrou voľbou je cdVet Citronelový odpudzovač hmyzu z citrónového eukalyptu. Vďaka účinným látkam zabezpečuje až 6 hodinovú ochranu pred vonkajšími parazitmi ako sú komáre, mušky a ovady preto si váš pes bude môcť dosýta vychutnať pobyt na čerstvom vzduchu bez zbytočného dotieravého hmyzu.Odporúča sa tiež u šteniat a mačiatok mladších ako 12 týždňov.

Rovnako ideálnym doplnkom je aj cdVet Prípravok proti roztočom Milben Ex 2 v 1. Je to prírodný repelent a prípravok na intenzívnu starostlivosť o srsť a kožu pri kožných problémoch, ktoré spôsobujú roztoče v jednom. Chráni proti komárom, muškám, ovadom a proti ostatnému bodavému hmyzu, čiastočne pôsobí tiež na kliešte, blchy a vši. Je absolútne bezpečný pre psy, mačky, mláďatá, gravidné feny aj deti. Neobsahuje žiadne jedy ani iné zdraviu škodlivé chemické látky a vďaka tomu nezaťažuje organizmus toxínmi.

Ak navyše chcete aby bola ochrana vašich psov 100 percentná a zároveň bezpečná nájdete u nás aj ďalšie produkty, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Jedným z nich je cdVet Dezinfekčný čistič okolia, ktorý má hygienické a dezinfekčné vlastnosti a hubí všetky druhy vonkajších parazitov (blchy, kliešte, vši, roztoče) a ich larválne štádiá tam, kde zvieratá bývajú, alebo sa zdržujú.

Pre prirodzenú starostlivosť o srsť, obnovu lesku, hlboké čistenie, ochranu pred lupinami a prevenciu proti parazitom je tu Čajovníkový šampón koncentrát cdVet, ktorý však nie je vhodný pre mačky práve kvôli obsahu TeaTree.