Ochrana psov proti kliešťom - časť 2.

Dlhodobá ochrana psov proti kliešťom - časť 2.

Leto je našim obľúbeným ročným obdobím. My ľudia si ho skutočne užívame no vysoké teplo, dotieravý hmyz, roztoče a kliešte potrápia nejedného štvornožca. Práve blchy a kliešte sa objavujú hlavne na jar, no výnimkou nie sú ani letné mesiace, hlavne na začiatku leta. Možné choroby prenášané infikovanými kliešťami (Mykoplazmóza, Anaplazmóza, Ehrlichióza, Borelióza) a parazitárne ochorenia (Babezióza) sú skutočne nebezpečné a navyše mnohé z nich sú ďalej prenosné na človeka. Takže je ideálne naše zviera chrániť účinne a na 100%.
Kliešte, resp. infekcie, ktoré prenášajú, sú teda postrachom ľudí aj zvierat. Vďaka klimatickým zmenám sa u nás v posledných rokoch objavujú aj infekcie prenášané kliešťami, ktoré sa doteraz vyskytovali len v teplejších pásmach.

FotkyFoto_12357685_S

Ak máme v rodine aj malé deti, obojky, chemické antiparazitiká a repelenty nie sú úplne tou najlepšou voľbou. Ideálne je siahnuť po niečom prírodnom, čo neuškodí našim psím spoločníkom a zároveň ani našim deťom. Obľúbená značka prírodných produktov pre zvieratá cdVet disponuje hneď niekoľkými kvalitnými a naozaj účinnými prípravkami, ktoré sú navyše celkom bezpečné aj pre ľudí. Už spomínanú krátkodobú ochranu je vhodné a ideálne kombinovať s ochranou dlhodobou.

Ešte pred začiatkom sezóny môžeme zahájiť ochranu v podobe cdVet Čajovníkového odpudzovača kliešťov. Ten je vyrobený zo 100% čistých, šetrne získaných rastlinných éterických olejov čajovníka, jojoby, levanduly a geránia. Pre psa i človeka je netoxický, neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé chemické látky. Aplikuje sa na čapík uprostred ušnej mušle oboch uší, alebo na pokožku medzi lopatky a na koreň chvosta. Účinné látky sa tak dostanú do tela psa, do jeho lymfatického systému a zvnútra cez kožu odpudzujú kliešte. 

Ideálny a vhodný na celoročnú ochranu je Zeck ex Spot on cdVet. Ten je vhodný pre šteňatá, či mačiatka. Jeho pravidelnou aplikáciou na uši, medzi lopatky či koreň chvosta ochránite zviera pred kliešťami, blchami, roztočmi a tiež lietajúcim hmyzom ako sú komáre či ovady dlhodobo.

Ak je váš psík citlivý, alebo hľadáte niečo podobné pre mačku je tu Jemný odpudzovač kliešťov cdVet, ktorý je určený hlavne pre citlivé zvieratá a používa sa ako dlhodobá ochrana. Aplikuje sa rovnako, preniká do lymfatického systému a tým ovplyvňuje pach zvieraťa.

Ak vyššie spomenuté prípravky na dlhodobú ochranu skombinujete s repelentom pre krátkodobú ochranu Sprejom proti kliešťom cdVet ochrana vášho psíka bude takmer 100% ná.

Celkovo môžete ešte ochranu pred zvýšiť  doplnkovou vnútornou starostlivosťou, ktorá sa aplikuje do jedla - Olejom ZeckEx Herbal a bylinným doplnkom ZeckEx Herbal.