Poznáte prírodné zubné pasty pre psov?

Zubný kameň sa tvorí hlavne menším plemenám psov. Mnohí majitelia psíkov si s ním nevedia rady. Veselý pes vám poradí ako ho môžete odstrániť a následne zabrániť jeho tvorbe.

Zubný kameň sa tvorí mineralizáciou povlaku, ktorý je neustále vytvára na zuboch. Pokiaľ povlak nie je pravidelne odstraňovaný, zvápenatie a vytvára sa zubný kameň. Čím dlhšie tento stav u psíka neriešime, tým bude zubný kameň horší. Môže vzniknúť zápal ďasien, čo vyvolá následne ďalšie komlikácie.

Pravidelným čistením zubov, môžem tvorbe kameňa predísť alebo ho aspoň výrazne spomaliť.

Tým, že zuby je potrebné psovi čistiť pravidelne, určite odporúčame vybrať kvalitnú prírodnú zubnú pastu. Pes ju vlastne zlíže, takže všetky látky v nej sa mu dostávajú do tela. Preto pozorne čítajte zloženie a vyhnite sa pastám s rôznymi umelými príchuťami a konzervačnými látkami.

Veselý pes vám ponúka zdravú alternatívu psích zubných pást od značky CD Vet.

Tieto 100% prírodné pasty sú neškodné pre zdravie, dokonca obsahujú látky, ktoré sú pre psíka prospešné.

Vybrať si môžete z viacerých typov:

Krém na zuby a ďasná CDVet

Intenzívna starostlivosť  -  zubný kameň a povlak

Špeciálna vydarená receptúra na odstránenie zubného kameň a povlaku. Táto pasta ma hustú krémovú konzistenciu. Základom je slnečnicový olej v ktorom sú rozpustené éterické oleje. Ťým, že je prípravok veľmi mastný a hustý tak zostáva na zuboch dlhšiu dobu a dlhšie pôsobí. Pes ho nemôže len tak ľahko zlízať. Tento krém je účinný aj bez použitia zubnej kefky. Stačí ho naniesť na zuby a ďasná kúskom látky, obväzu, vreckovky...

Obsahuje éterické oleje z feniklu, tymiánu a čajovníku. Tie zabraňujú zápalom ďasien a množeniu baktérií v ústnej dutine. uhličitan vápenatý rozpúšťa zubný kameň bez poškodenia skloviny.

Na jedno použitie stačí pomerne malé množstvo, takže 75 ml vydrží celkom dlho.

Pasta sa používa obvykle 2 x týždenne. Pokiaľ už pes má zubný kameň, prvé dva týždne ju používajte denne.

V prípade veľmi silného nánosu používajte pastu dva týždne denne a potom sa pokúste kameň odstrániť aj pomocou zubnej škrabky. Používaním Krému na zuby a ďasná sa zubný kameň stane poréznejším a ide ľahšie odstrániť.

DentaVet olej na zuby a ďasná CDVet

Intenzívna starostlivosť - zubný kameň + povlak + zápal ďasien

Základom tohto prípravku je konopný a argánový olej. Už len tieto samotné oleje majú pre psa výživovú hodnotu. Na čistenie zubov sú však použité ako nosič pre oleje éterické. DentaVet olej obsahuje éterické oleje so šalvie, badyánu, feniklu, kadidlovníka, tymiánu a klinčeka. Zmes týchto špeciálnych olejov má silné antibakteriálne účinky. Zabraňuje množeniu baktérií v ústnej dutine a tvorne zubného plaku a kameňa.  Olejová konzistencia zostáva zuboch dlhší čas. V porovnaní s Krémom na zuby a ďasná však vydrží krém na zuboch ešte o niečo dlhšie ako tento olej.

Olej je vhodný hlavne pri zápaloch ďasien, kedy nemôžme ďasná veľmi dráždiť a potrebujeme zápal zmierniť. Aplikácia je jednoduchá stačí nastriekať olej na zuby. Niektoré psy sa boja streknutia do papule, vtedy odporúčame si olej naniesť na prst a psovi rozotrieť po ďasnách.

DentaVet gél na zuby a ďasná CDVet

Komlexná intenzívna starostlivosť - zubný kameň  + povlak

Tento prípravok obsahuje špeciálne látky na odstránenie zubného plaku a kameňa. Má tmavú krémovú konzistenciu s maličkými abrazívnymi časticami z vaječných škrupiniek. Nemusíte sa však obávať, sklovinu nepoškodzuje. Pri podráždených a zapálených ďasnách však radšej zvoľte Dentavet olej. Po ukľudnení môžete prejsť na tento DentaVet gél.

Okrem múčky z vaječných škrupín obsahuje DentaVet gél aj prírodný zeolit, ktorý má schopnosť viazať na seba baktérie a plesne. Preto zabezpečuje výbornú harmonizáciu prostredia v ústnej dutine. Používa sa aj v prírodných pastách na zuby pre ľudí.

Aj tento prípravok obsahuje antibakteriálne éterické oleje z feniklu a kadidlovníka + konopný olej.

Je vhodný na intenzívnu starostlivosť pri silnejšej vrste zubného kameňa.

Dentavet sprej na ústnu hygienu CDVet

Preventívna starostlivosť

Tento sprej je určený na pravidelnú preventívnu starostlivosť o ústnu dutinu psov. Obsahuje extrakt z nechtíka lekárskeho,  olej z kadidlovníka a borovice. Vďaka tomu ma ošetrujúce a antibakteriáne účinky. Odporúčame ho používať vtedy, keď už pes má odstránený zubný kameň buď krémom alebo gélom na zuby a ďasná. Prípadne na striedanie s týmito prípravkami.

Nanáša sa jednoducho streknutím na zuby a ďasná. Okrem priaznivého účinku na ústnu dutinu má pozitívne účinky aj celkovo na organizmus psa. Borovicový olej pôsobí priaznivo na dýchací systém, nechtík je antibakteriálny a utišujúci, tlmí kŕče.  Olej z kadidlovníka má protiplesňové a protizápalové účinky.

Tieto produkty na čistenie zubov môžete aj vzájomne kombinovať a striedať. Záleží v akom stave je chrup psíka.

Odporúčame ich skladovať v chladničke.

Veselý pes testoval všetky 4 prípravky :-) Podľa našej skúsenosti pri pravidelnom čistení každý deň, je možné odstrániť aj silnejšiu vrstvu zubného kameňa spolu s použitím zubnej kefky a zubnej škrabky. Začali sme s používaním Krému na zuby a ďasná každý deň s polu so zubnou kefkou. Po dvoch až troch týždňoch používania bol zubný kameň mäkší a dal sa ľahšie odstrániť zubnou škrabkou. Každý deň sme postupne odstránili kúsok, toľko koľko psík vydržal držať :-) Po cca mesiaci sme prešli na čistenie každý druhý deň. Postupne sa nám podarilo odstrániť zubný kameň aj z ťažko dostupných miest úplne vzadu .

Po vyminutí krému na zuby a ďasná sme prešli na DentaVet zubný gél a potom sme vyškúšali aj olej a sprej.  Teraz musíme zuby už len udržovať pravidelným čistením minimálne každý druhý deň.