Stop kliešťom

Veselý pes vám ponúka prírodné produkty na ochranu pred kliešťami a inými parazitmi. Tieto produkty od firmy CDVet neobsahujú žiadne chemické látky.

Všetky produkty CDVet určené na ochranu pred kliešťami obsahujú éterické oleje. Tie menia pach srsti a kože psa a tým bránia prisatiu kliešťov. Kliešte a iné parazity pach éterických olejov neznášajú a zároveň ich tieto oleje dusia.

CDVet ponúka niekoľko typov prípravkov proti kliešťom.

Aby ste si lepšie vedeli vybrať, predstavíme vám ako fungujú.

Existujú 2 typy ochrany pre klieštami - dočasná a trvalá.

Dočasná ochrana znamená, že prípravok sa aplikuje každý deň, prípadne pred každou prechádzkou.

Trvalá ochrana chráni psa dlhší čas a nie je potrebné ju aplikovať denne.

Trvalá ochrana

Trvalú ochranu poskytujú dva prípravky Čajovníkový odpudzovač kliešťov a Levanduľový odpudzovač kliešťov. Tieto prípravky sa aplikujú na ušnú mušlu psa, kde sa jemne vmasírujú. Počas prvých troch týždňov sa aplikuje 1 kvapka denne na ušnú mušlu. Potom stačí aplikovať prípravok  1x týždenne.

Aplikáciou na ušnú mušlu sa éterické oleje dostanú do lymfatického systému, čím spôsobujú zmenu pachu srsti a pokožku zvnútra.

Obidva prípravky sú rovnako účinné. Levanduľový odpudzovač je určený pre psov, ktorí neznášajú pach čajovníkového oleja.

Nemusíte sa obávať po aplikácii na ušnú mušlu prípravok nie je veľmi cítiť, zvládajú to aj psi citlivé na pachy.

Čajovníkový a levanduľový odpudzovač kliešťov sú veľmi ekonomické. Balenie 10ml vám vydrží dlho, vďaka tomu, že sa aplikuje po kvapkách.

Nanášanie je jednoduché, nemusíte sa ho obávať. Presný postup nájdete v popise produktov.

Dočasná ochrana

Sprej proti kliešťom sa aplikuje postriekaním srsti psa, najlepšie na krku za hlavu, v strede chrbta a pri koreni chvosta. Obsahuje extrakt z eukalyptu citriodora a zmes bylín CDVet. Účinne odpudzuje kliešte a iné parazity. Príjemne citrusovo voní a veľmi dobre ho znášajú aj citlivé psy. Je absolútne netoxický, vhodný aj pre šteniatka a kojace feny.

Minerálny sprej na kožu a srsť obsahuje aloe vera, soľ z mŕtveho mora, čajovníkový olej, levanduľový olej a olej z kakostu. Ošetruje srsť po drobných vpichnutiach hmyzom a dodáva jej lesk. Zároveň chráni pred napadnutím kliešťami a inými parazitmi. Aloe vera ukľudňuje podráždenú pokožku.

Veselý pes odporúča:

Pri nadmernom výskyte kliešťov (na jar, v lesoch, vo vlhkých porastov...) odporúčame kombinovať trvalú a dočasnú ochranu, najlepšie čajovníkový/levanduľový odpudzovač kliešťov a Sprej proti kliešťom.

Tento spôsob ochrany sa nám osvedčil najviac. Po prechádzke môžete najmä na jar nájsť na srsti lezúcich kliešťov, ktorých musíte odstrániť. Tieto kliešte by sa však neprisali, práve vďaka pôsobeniu éterických olejov z prípravkov CDVet. Len hľadajú miesto na prisatie. Tomu sa nedá zabrániť a neexistuje ochrana, ktorá by zabezpečila, aby sa kliešť na psa neprichytil.

Počas horúceho a suchého leta je kliešťov menej, vtedy nám stačila len trvalá ochrana - Levanduľový odpudzovač kliešťov. ten sme aplikovali zhruba každá tretí deň, pre istotu :-) Len ak sme išli do lesa/parku nastriekali sme ešte aj Sprej proti kliešťom.

Antiparazitárne prípravky CDvet používame už niekoľko sezón a sme veľmi spokojní. Sme radi, že sme mohli prestať používať chemické antiparazitné obojky, ktoré môžu mať aj rôzne vedľajšie negatívne účinky.