Trápia vášho psa problémy s kĺbmi a pohybovým aparátom? Takto mu viete pomôcť

Ťažkosti s kĺbmi netrápia len ľudí, ale v rovnakej miere dokážu postihovať aj psov. Týkajú sa predovšetkým väčších plemien, no niekedy sa im nevyhnú ani menšie jedince. Narušená funkčnosť pohybového aparátu obmedzuje pohyb a pes si tak nemôže užívať jeho obľúbené činnosti. Ako mu pomôcť? Dôležité je dbať na správnu výživu!

Aj psy potrebujú prijímať dostatok vitamínov a minerálov, ktoré slúžia na vyživovanie kĺbov, kostí, tkanív a svalov. Pre správne fungovanie pohybového aparátu sú dôležité predovšetkým komplexy glykosaminoglykánov a chondroitínu. Znie to strašidelne? Žiadne obavy, všetky tieto látky dokáže pes prijímať z kvalitného krmiva. Preto je dôležité, aby ste vášho štvornohého miláčika nekŕmili len pochúťkami z kuchyne, ale dopriali mu aj kvalitné granule. Niekedy však ani tie nestačia na to, aby pes prijal dôležité látky v potrebnom množstve.

Práve preto sa oplatí psiu stravu obohatiť o vhodné doplnky výživy podporujúce pohybový aparát. Dbať by ste na to mali predovšetkým pri väčších a ťažších plemenách psov, ale aj v prípade, že si so svojím štvornohým priateľom radi užívate športové aktivity či náročnejšie túry.

Kvalitná kĺbová výživa ako prevencia problémov
Kĺbová výživa pre psov má význam nielen vtedy, keď sa bolesti už naplno prejavujú. Aplikovať ju môžete aj preventívne. Váš pes tak bude vždy stopercentne fit, pripravený robiť vám spoločníka pri všetkých aktivitách. Pri výbere kĺbovej výživy odporúčame voliť stopercentne prírodné produkty vyrobené z bylinných výťažkov. Tráviaci trakt vášho miláčika tak nebudete zaťažovať žiadnou škodlivou chémiou.

FotkyFoto_168747382_S

Odporúčame napríklad tekutú kĺbovú výživu z bylinných tinktúr, ktorá obsahuje účinné extrakty z ginkga dvojlaločného, nechtíka lekárskeho a harpago. Je podporou pre celý pohybový aparát, no zároveň pozitívne vplýva aj na mnohé ďalšie procesy v tele. Alternatívou je sypká kĺbová výživa z mušle a bylín cdVet. Tá prospieva aj šľachám a svalom, váš pes tak bude vládať veselo behať a len tak ľahko ho nevyčerpáte. Pre mladých psov, ktorých telo je stále vo vývoji, odporúčame kĺbovú výživu Junior.

Doprajte vášmu miláčikovi kvalitnú výživu a prispejte tak k tomu, aby sa z neho stal veselý pes, ktorého nebudú trápiť bolesti či pohybové obmedzenia.