Uši psa - Ako sa o ne starať

Uši psa - ako ich čistiť a starať sa o ne.

Asi každý, kto má doma psa zažil problémy s ušami svojho miláčika. Či už väčšie, alebo menšie. Jednoducho psie uši vyžadujú zvýšenú starostlivosť. V tomto prípade sú psy, ktoré majú dlhé prevísajúce uši v nevýhode a platí čím dlhšie uši, tým väčšie problémy a potrebná starostlivosť. Keď psík už často trasie hlavou a neustále si uši škriabe je za tým vo väčšine prípadov už nejaký problém. Najčastejšie sú na vine ušné roztoče, ktoré ak nie sú včas zlikvidované, môžu prepuknúť do infekcie.

Nič sa však nesmie preháňať a to platí aj v tomto prípade. Presne tak, ako u nás ľudí zbytočne vŕtať do uší každý deň vatovými tyčinkami je doslova zakázané! Tie sú dovolené používať iba na dočistenie vonkajšieho priestoru ušiek. Ideálnym a šetrným spôsobom je používanie prípravku, určeného vyslovene na čistenie uší zvierat.

banner_usna starostlivost

Takým je Čistič uší Milben Ex od značky cdVet. Táto hĺbková starostlivosť o uši psov a mačiek hubí roztoče a svrab, má protizápalový účinok a upokojuje podráždené uši. Je vhodný aj na bežné čistenie a starostlivosť a nezaťažuje organizmus zvieraťa toxickou chémiou. Vďaka jemnému éterickému oleju má dobrú konzistenciu, ľahko prenikne aj do vnútorných záhybov uší, kde zaistí intenzívnu očistu. Veľmi dobre rozpúšťa a uvoľňuje starý a zatuhnutý maz a upokojí tým podráždené uši. Samozrejmosťou je jeho čisto prírodné zloženie.

Pre citlivejšie zvieratá je tu Jemná ušná starostlivosť cdVet, ktorá neobsahuje TeaTree olej a tým je vhodná aj pre mačky. Je to čisto prírodný prípravok určený k starostlivosti o uši pre všetky zvieratá s obsahom hodnotných bylinných rastlinných olejov napr. z nechtíka, klinčekov, gerania, tymiánu, levandule, arniky, či šalvie.

Ďalším úspešným bojovníkom proti nečistotám a zápalu je Levanduľová ušná starostlivosť cdVet, ktorá práve vďaka levanduli ošetruje svrbivé a zapálené miesta psov. Nie je vhodná pre mačky, pretože obsahuje TeaTree. Je to rovnako ako ostatné prípravky čisto prírodný produkt a je možné ho použiť aj pri napadnutí roztočmi. A tie sa práve v lete v dôsledku veľkého tepla môžu množiť ešte rýchlejšie, takže nezabúdajte, že prevencia a denná šetrná starostlivosť je ideálny spôsob ako predchádzať problémom.