Veselý pes odporúča Propolis Herbal

Propolis je unikátny produkt včiel, ktorý obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok. Jedinečné vlastnosti propolisu môžu využívať ľudia ale aj psy. Hlavným účinkom propolisu je jeho schopnosť posilňovať imunitu a chrániť pre vírusmi a baktériami.

Propolis môžu psy užívať ako preventívnu kúru 2 x ročne počas 3-4 týždňov alebo pri rôznych zdravotných problémoch, kde potrebuje silné antibakteriálne pôsobenie.  Propolis výrazne posilňuje imunitu a obsahuje množstvo látok s antibakteriálnym účinkom. Pôsobí aj proti plesniam, hubám a a ďalším choroboplodným zárodkom.

Propolis obsahuje rôzne vitamíny, aminokyseliny, mastné kyseliny, flavonoidy a stopové prvky.

Odporúčané množstvo podľa odbornej literatúry "na špičku noža" 1 -2 x denne počas troch týždňov. Pridajte ho do krmiva, ktoré bežne psíkovi dávate.  Propolis je dosť aromatický a pokiaľ niektorému psíkovi nevonia, treba ho zabaliť do šunky alebo syra.

Jednoduchou možnosťou je kúpiť priamo propolis určený pre zvieratá, kde je dávkovanie presne určené výrobcom podľa hmotnosti psa. Takýto propolis ponúka značka CD Vet - Propolis Herbal

Propolis u psov celkovo pôsobí na zlepšenie kondície a odolnosti. Pokiaľ je pes chorý a užíva antibiotiká, propolis podporuje antibiotický účinok. Odporúča sa hlavne dospelým a starším psom ako ozdravná kúra.

Ďalšie účinky propolisu sú:

- podporuje krvný  obeh a srdce

- pôsobí aj ako anestetikum na lokálne bolesti

- priaznivo pôsobí pri artritíde a artróze

- podporuje hojenie rán a popálenín

Propolis je pre psov výborný prírodný prostriedok, ktorý sa úspešne využíva pri rôznych infekciách, bráni vzniku zápalov, podporuje uzdravenie a celkovo posilňuje organizmus.

Nespôsobuje rezistencie ako bežné antibiotiká, preto pokiaľ je to možné, dá sa použiť ako prírodné antibiotikum.

CD Vet Propolis Herbal je už hotový bylinný prípravok sa obsahom propolisu, rakytníku a riasy spirulina, ktorý sa úspešne využíva ako prevencia pre chorobami, počas záťažových období, pre psov seniorov, alebo ako súčasť liečby rôznych ochorení.

Jeho antibakteriálne účinky sa využívajú hlavne pri:

zápaly dýchacích ciest u psa

zápaly žalúdočnej sliznice u psa

močové infekcie u psa

zápaly ďasien u psa

zápaly uší u psa

infekcie rán u psa

žalúdočné a črevné potiaže u psov

ekzémy u psa

zápaly maternice a pošvy u feniek

Výhodou propolisu je, že nemá vedľajšie účinky ako antibiotiká, ktoré počas liečby narušia črevnú flóru. Propolis môže vyliečiť aj niektoré zápaly čriev práve preto, že neničí zdravé bakteriálne kmene v čreve. V prípade, že je užívanie antibiotík nevyhnutné, propolis je vhodné užívať ako ozdravnú kúru po liečbe. (hlavne po hnačkách a črevných problémoch)

Nikdy nezabudnite zdravotný stav vášho psa a prípadnú liečbu konzultovať s vaším veterinárom. Dnes sa dajú nájsť už aj veterinári, ktorí sú otvorení aj prírodnej liečbe u zvierat.