Veselý pes odporúča riasu Spirulinu

Spirulina je riasa, ktorá má vysoký obsah zdravých bielkovín. Jej hlavné účinky spočívajú v podpore imunity, harmonizácii trávenia a schopnosti ozdraviť črevný systém.

Riasa Spirulina má vďaka obsahu chlorofylu tmavo zelenú farbu a užíva sa vo forme prášku. Obsahuje rôzne minerálne látky ako fosfor, mangán, horčík, železo, ako aj rôzne vitamíny a stopové prvky.

Antioxidačný účinok

Vďaka obsahu phytocyanínu, ktorý je silným antioxidantom, môže spirulina zabrániť rastu rakovinových buniek. Obzvlášť vhodná je pri rakovine pečene.

Imunita

Spirulina posilňuje tie najdôležitejšie orgány, ktoré sú základom zdravia u psov ako aj u človeka. Sú to hlavne slezina, lymfatické uzliy, kostná dreň a črevá.

Trávenie

Chlorofyl, ktorá sa v Spiruline nachádza obsahuje enzýmy, ktoré u psov podporujú tvorbu zdravej črevnej flóry a pôsobia antibakteriálne v tráviacom ústrojenstve. Tak ako aj človek, aj psy majú základ zdravia v čreve a správnom trávení. Spirulina pomáha odstraňovať z tráviaceho traktu škodlivé látky a prípadne zápaly.

Vitalita

Spirulina celkovo vplýva na dobrý zdravotný stav organizmu. Ako kúru ju môžu užívať aj zdravé psy.

Pre šteniatka

Spirulinu môže užívať aj štenatá na podporu rastu, stačí malé množstvo - 1 x týždenne na špičku noža pridajte do kŕmenia. Spirulina obsahuje aminokyseliny arginin a histidin, ktoré sú dôležité pre rast. V prípade potreby môže štenaťu urobiť aj dlhšiu kúru.

Psi v záťaži

Spirulina sa odporúča užívať aj psom v záťaži. Napomáha regenerácii a dodáva energiu.