Založte si psiu lekárničku

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že aj váš pes by mal mať doma svoju lekárničku? Každý zodpovedný psíčkar by mal mať vždy po ruke základnú výbavu pomocou ktorej dokáže ošetriť bežné problémy svojho miláčika. Viete však čo by mala takáto lekárnička obsahovať?

Upokojenie v stresových situáciách

Každý majiteľ vie, že psy sú niekedy bojkovia a vystraší ich silnejší zvuk, nepredvídaná návšteva alebo cesta autom. Niekedy sa aj obyčajná prechádzka môže končiť stresovým zážitkom. Aby ste vystresovanému psovi vedeli vrátiť psychickú pohodu a upokojiť ho majte po ruke Bachove kvapky pre zvieratá Rescue Pets alebo Záchrana. Oboje fungujú na rovnakom princípe Bachových kvetov, ktoré harmonizujú vystresované zviera a upokojujú.

Citlivé oči a uši

Problémy s očami a ušami sú u psov pomerne bežné a nemusíte hneď s každou maličkosťou utekať k veterinárovi. Pokiaľ problém podchytíte na začiatku, pravdepodobne sa vám podarí ho zvládnuť aj doma. Vždy však majte po ruke prípravky, ktoré vám pomôžu. Na oči je to Očná starostlivosť s ružovou vodou, ktorá spoľahlivo vyčistí oči podráždené od vetra a prachu. Niektoré plemená sú na problémy s očami náchylnejšie a vtedy je vhodné aj pravidelné ošetrovanie týmto prípravkom.

FotkyFoto_65762430_S

Ako na poranenú labku a malé rany

Veľmi praktickým pomocníkom je aj Zacelovač rán, ktorý rýchlo zahojí drobné poranenia, kúsance, odreniny. Má dezinfekčný a hojivý účinok, je to taká prvá pomoc. Na poranené labky sa osvedčil Balzam na kožu a labky. Oceníte ho keď si váš psík poraní labku na ostrom ľade, tráve, asfalte. Zároveň labky chráni v nepriaznivom počasí. Má všestranné využitie aj na suchú pokožku, poranenia alebo otlaky.

Vždy buďte pripravený na kliešťovú sezónu

Každý psíčkar vie, aké nebezpečné sú kliešte pre našich miláčikov. Preto je ochrana pred kliešťami maximálne dôležitá. Existuje veľa prípravkov, ktoré psov dokážu ochrániť pred prisatím kliešťa, ale dôležité je, aby z dlhodobého hľadiska psovi neškodili. Preto sa snažte vyberať prírodné odpudzovače kliešťov, ktoré sú spoľahlivé a majú čisto prírodné zloženie. Psom nespôsobujú žiadne problémy ani pri dlhodobom používaní.