Zdravé zuby sú pre psa dôležité

Zdravé zuby sú pre psa dôležité

Psy žiaľ nemôžeme nahnať do kúpeľne a nakázať im, aby si umyli zuby ako to robíme pri našich deťoch ! A preto je kompletná starostlivosť o ich zuby na nás. Je to jeden z mnohých každodenných rituálov, ktoré by sme mali zvládať robiť pre nášho chlpatého kamaráta. Kladiete si otázku ako na to? S vhodnými prípravkami a nástrojmi to zvládne po malom tréningu každý. Pravidelnosť (najlepšie každý deň) je veľmi dôležitá a osožná. Predídeme tak prípadnej návšteve veterinára za účelom uspania zvieraťa pre potreby vyčistenia zubného kameňa. Ten je totiž zodpovedný za mnohé problémy v dutine ústnej.

V našom eshope nájdete všetko potrebné na preventívnu dennú starostlivosť. Okrem škrabiek na odstraňovanie zubného kameňa do nej patrí celý rad prípravkov na každodennú hygienu psov od značky Cdvet.

banner_dentalna hygiena

DentaVet Gel na zuby a ďasná, ktorý účinne rozpúšťa plak, odstraňuje zubný kameň, viaže toxíny a plesne vydrží vďaka mastnej olejovej konzistencii na zuboch a ďasnách dlhšie ako bežné zubné pasty s výhodou intenzívnejšieho pôsobenia ošetrujúcich látok a bylín. Je veľmi dobre znášaný a vďaka konopnému oleju posilňuje imunitu psa. Navyše má protizápalové účinky.

Podobnými účinkami avšak krémovejšou konzistenciou sa môže pochváliť aj Prírodný krém na zuby a ďasná cdVet so širokospektrálnymi účinkami z rastlinných olejov ako čajovník, fenikel, badián, šalvia či tymián. Neobsahuje žiadne umelé vitamíny, ani minerálne látky, syntetické konzervanty ani plniva. Je to čisto prírodný produkt tak ako všetky ostatné.

Ďalším komplexným prípravkom je Olej na zuby a ďasná DentaVet. Ten okrem bežného čistenia kameňa pôsobí regeneračne, antibakteriálne, súčasne protizápalovo a rovnako posilňuje imunitu. Je ideálny aj proti zápachu z úst.

Dych môžete svojmu miláčikovi osviežiť aj doplnkovým krmivom - Osviežovačom dychu DentaVet s obsahom chlorofylu z morskej riasy, petržlenu a šalvie.

Dennodenná starostlivosť je rutinná záležitosť a námaha, ktorá sa vám odvďačí v podobe zdravého chrupu vášho psíka.