Čajovníkový odpudzovač kliešťov pre psy cdVet

Kód: CDV3241
Neohodnotené
Značka: cdVet
€19,53
Vypredané
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Prírodný odpudzovač kliešťov bez chemikálií. Mení pach zvieraťa a zabraňuje kliešťom prisať sa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prírodný odpudzovač kliešťov bez chemikálií. Mení pach zvieraťa a zabraňuje kliešťom prisať sa.

Prírodné oleje – Čajovníkový odpudzovač kliešťov je prírodný odpudzovač vonkajších parazitov ako kliešte, roztoče, blchy zo 100 % čistých, šetrne získavaných rastlinných éterických olejov (čajovník - Tea Tree z rastliny melaleuca alternifolia, jojoba, levanduľa, geranium). Pre psa i človeka je netoxický, neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé chemické látky.

Zmena pachu – veľmi účinný Čajovníkový odpudzovač zmení pach zvieraťa cez lymfatický systém, a preto je vhodný k dlhodobej ochrane a prevencii pred vonkajšími parazitmi (kliešte, blchy, vši, roztoče). Čiastočnú ochranu poskytuje taktiež pred nepríjemným bodavým a štípavým hmyzom (komáre, ovady, mušky).

Aplikácia pred sezónou – skôr, než začne kliešťová sezóna, nanášame každý deň po dobu 3 týždňov a neskoršie 1 až 2 x týždenne po jednej kvapke, jemne ju vmasírujeme na čípok (pinna) uprostred ušnej mušle ľavého a pravého ucha, alebo na pokožku medzi lopatkami a na koreň chvosta - táto aplikácia je vhodnejšia pre citlivejšie psy.

Zloženie
Čajovníkový olej, jojobový olej, olej z levandule lekárskej, olej z muškátu voňavého (pelargónie vonnej).

Účinná látka: Geraniol. 

Obsah: 10ml (180 kapek) vystačí psovi každé veľkosti cca na jeden rok.

Spôsob aplikácie:

Pred použitím pretrepte fľaštičku.

1. Po otvorení fľaštičky kvapneme kvapku na ukazovák

2. Olejovú kvapku krátko rozotrieme medzi ukazovákom a palcom

3. Ucho psa nadvihneme a odkryjeme ušnú mušlu

4. Olejček vmasírujeme na čípok uprostred ušnej mušle

Ak si pes nechce nechať aplikovať prípravok do ucha, môžete mu ho nanášať na chrbát medzi lopatky a na koreň chvosta.

Prípravok má čisto prírodné zloženie a neobsahuje žiadne škodlivé látky. Pôsobí aj proti roztočom a blchám a môže sa používať celoročne.

Prípravok môžete kombinovať so Sprejom proti kliešťom cdvet.

Je vhodný pre šteniatka staršie ako 12 týždňov. U mladších šteniatok sa môže používať Sprej proti kliešťom alebo Citronelový odpudzovač hmyzu. Pre kojace fenky je vhodný Jemný odpudzovač kliešťov.

 

Upozornění: Čajovníkový odpuzovač parazitů nedáváme psovi do očí ani do nosu. 

Celoroční ochrana proti blechám
Pravidelnou preventivní aplikací tohoto čajovníkového odpuzovače ochráníme psa před napadením blechami, které našim psům obzvláště při kontaktu s již napadenými zvířaty (ježek, toulavá zvířata apod.) hrozí prakticky celý rok. 

Dosažení plné účinnosti odpuzovače parazitů
Pro dosažení plné účinnosti, zejména k obraně proti klíšťatům, aplikujeme odpuzovač do uší 1krát denně po dobu 3 týdnů. Přibližně tak dlouho trvá přenos účinných látek do lymfatického systému. V dalším období pak aplikujeme odpuzovač do uší již jen jednou nebo dvakrát týdně. V případě četného výskytu klíšťat je možné užívat každý den i dlouhodobě. 

Oslabení účinnosti
Při alergických projevech, kožních problémech, po očkování, užívání antibiotik, nebo při jinak oslabené imunitě, může být účinnost odpuzovače parazitů díky pachovým změnám psa (sekret na pokožce, hnisavá místa apod.) oslabena, protože změněný pach láká parazity! Koupáním psa se účinnost nesnižuje. 

Pokyny pro bezpečné zacházení
Uchovávejte mimo dosah dětí!
Jen k zevnímu použití, při případném požití vypláchněte ústa vodou a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku.
Zabraňte přímému kontaktu s očima a sliznicemi.
Nepoužívejte na podrážděnou či zraněnou pokožku.
Používejte biocidy bezpečně. Před použitím vždy čtěte označení a produktové informace.


Skladujte při teplotách nad 18°C.


Obsahuje geraniol. Může způsobovat alergické reakce!

 

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné prípravky pre psov
Pes: 10 ml

cdVet prírodná lekáreň pre zvieratá

cdvet logo

Značka cdVet bola založená v roku 1999 v Nemecku. Spoločne ju založili manželia Clemens a Ulrike Dingmann. Originálne cdVet receptúry vytvorili na základe vlastných skúseností s chovom zvierat. Okrem toho zbierali aj staré overené bylinkové receptúry, ktoré sa stali základom dnešných receptúr cdvet.

Zámerom firmy cdVet je, aby sa pomocou prírodných produktov pre zvieratá znižovalo používanie antibiotík, kortikoidov, chemických antiparazitík a iných syntetických látok. Prírodné produkty môžu pri liečbe a chove zvierat nahradiť syntetické lieky. Okrem pozitívnych účinkov na zdravie zvierat sa tým zníži aj zaťaženie životného prostredia celkovo. Ochrana zdravia zvierat a ľudí sa začína zdravou prírodnou výživou a prírodnými produktmi pre zdravie a starostlivosť.

Firma CDvet svoje produkty neustále vyvíja a prispôsobuje najnovším poznatkom a skúsenostiam z praxe. Recepty sú pravidelne vylepšované. K získavaniu skúseností prispievajú aj rôzne školenia, semináre a kurzy, ktoré CDVet organizuje.

Produkty CdVet si získajú stále väčšiu obľubu u majiteľov a chovateľov domácich zvierat v Nemecku, Rakúsku, Švédsku, Belgicku, Anglicku, Španielsku, Švajčiarsku....

Tešíme, že aj u nás na Slovensku si získajú čoraz väčšiu priazeň.