Jemná ušná starostlivosť 20 ml cdVet

Kód: CDV3756
Tip
Neohodnotené
Značka: cdVet
€14,58
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Jemný čisto prírodný prípravok na starostlivosť o uši pre psov aj mačky. Čistí a zároveň ošetruje. Neobsahuje tea tree olej.

Detailné informácie

Podrobný popis

Na čistenie a ošetrovanie uší psa. Bez tea tree oleja - vhodné aj pre citlivých psov a mačky.

Jemná ušná starostlivosť pre psov je čisto prírodný prípravok pre starostlivosť o uši psov aj mačiek. Obsahuje bylinkové extrakty ( z nechtíka, klinčeka, geránia, tymiánu, levandule, mäty, arniky, šalvie a kadidla).

Prípravok je vhodný ako prevencia pred ušnými komplikáciami u psov a mačiek (napr. u psov s dlhými ušami). Pravidelným čistením prípravkom Jemná ušná starostlivosť pre psov CDvet môžete predísť tvorbe baktérií, ktoré sa ukladajú v uchu psa. Ušný maz je živnou pôdou pre baktérie a plesne. Pokiaľ nie je odstránený, môže dôjsť k upchatiu zvukovodu, k zápalom ucha a ďalším komplikáciám.

Jemná ušná starostlivosť pre psov CDvet vytvára v uchu také prostredie, ktoré je pre baktérie nepríjemné  a tým pôsobí proti stále sa opakujúcim problémom s ušami.

Bez TeaTree – Tato ušní péče neobsahuje TeaTree (čajovník), proto je vhodná i pro kočky, případně citlivé psy, alergiky apod.

Dávkovač s kapátkem – Přesné dávkování po jedné kapce zajišťuje červené pryžové mačkátko s šetrně zakulaceným kapátkem integrované do víčka skleněné lékárenské lahvičky. Kapátko je opatřeno ochranným závitovým víčkem.

Složení
Voda, PEG-40 hydrogenovaný ricinový olej (emulgátor, rozpouštědlo), olej z měsíčku, ze zederachu indického (neemu), z hřebíčku, gerania (kakostu), levandule, tymiánu, šalvěje, olej z květů arniky, olej z kadidlovníku.

Umělé přidané látky: ŽÁDNÉ
Poznámka: cdVet VeaVet ušní péče neobsahuje žádné umělé vitamíny, žádné umělé minerální látky, žádné syntetické konzervanty ani laciná plniva. Složena je z čistě přírodních látek >> proto nezatěžuje organismus a nemá vedlejší účinky.

Doporučená aplikace
Před upotřebením lahvičku protřepeme a odšroubujeme víčko z kapátka.
Po zvednutí nebo ohrnutí ušního boltce kápneme 1–2 kapky do každého ucha.
Při ušních problémech nebo velkém nánosu ušního mazu aplikujeme po dobu 3 týdnů 1–2 krát denně, a dále podle potřeby do odeznění problému.
Po aplikaci kapek ucho zvenku lehce promasírujeme.
Rozpuštěný ušní maz si zvíře vytřepe (zbytky můžeme otřít ubrouskem).
 

Účinky obsažených přírodních látek
Olej ze zederachu indického (neem)
Antiseptický, hojivý, působí antibakteriálně, proti virům, stimuluje imunitní systém; likviduje plísně, záněty.

Levandule
Tiší bolest, je antiseptická, působí proti bakteriím, proti hmyzu, je sedativní.

Olej z šalvěje
Je antibakteriální, protizánětlivý, je adstringentní.

Olej z tymiánu
Působí antibakteriálně, protivirově, protiplísňově.

Olej z kakostu (geranium)
Je protizánětlivý, pečuje o pokožku, hojí zranění, je antibakteriální, tiší křeče, uvolňuje, odpuzuje hmyz.

Olej z kadidlovníku
Protiplísňové, protizánětlivé účinky.

Olej z měsíčku
Pomáhá hojit pokožku, zvláčňuje a regeneruje.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné prípravky pre psov
Zviera: pes, mačka
Obsah: 20 ml

cdVet prírodná lekáreň pre zvieratá

cdvet logo

Značka cdVet bola založená v roku 1999 v Nemecku. Spoločne ju založili manželia Clemens a Ulrike Dingmann. Originálne cdVet receptúry vytvorili na základe vlastných skúseností s chovom zvierat. Okrem toho zbierali aj staré overené bylinkové receptúry, ktoré sa stali základom dnešných receptúr cdvet.

Zámerom firmy cdVet je, aby sa pomocou prírodných produktov pre zvieratá znižovalo používanie antibiotík, kortikoidov, chemických antiparazitík a iných syntetických látok. Prírodné produkty môžu pri liečbe a chove zvierat nahradiť syntetické lieky. Okrem pozitívnych účinkov na zdravie zvierat sa tým zníži aj zaťaženie životného prostredia celkovo. Ochrana zdravia zvierat a ľudí sa začína zdravou prírodnou výživou a prírodnými produktmi pre zdravie a starostlivosť.

Firma CDvet svoje produkty neustále vyvíja a prispôsobuje najnovším poznatkom a skúsenostiam z praxe. Recepty sú pravidelne vylepšované. K získavaniu skúseností prispievajú aj rôzne školenia, semináre a kurzy, ktoré CDVet organizuje.

Produkty CdVet si získajú stále väčšiu obľubu u majiteľov a chovateľov domácich zvierat v Nemecku, Rakúsku, Švédsku, Belgicku, Anglicku, Španielsku, Švajčiarsku....

Tešíme, že aj u nás na Slovensku si získajú čoraz väčšiu priazeň.