Lososový olej Lunderland

Kód: 90071N 90070 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Lunderland
€20,94 €6,41 od €6,41
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Výborný výživový doplnok pre psov na celkovú podporu organizmu, hlavne zdravej srsti, imunity, kĺbov. Obsahuje cenné nenasýtené mastné kyseliny. Vhodný aj pre mladých psov v raste.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výborný výživový doplnok pre psov na celkovú podporu organizmu, hlavne zdravej srsti, imunity, kĺbov. Obsahuje cenné nenasýtené mastné kyseliny. Vhodný aj pre mladých psov v raste.

Trvalo udržateľný lov – Lososový olej Lunderland Wildlachs Öl pochádza z trvalo udržateľného rybolovu, ktorý sa dá kompletne spätne vysledovať. Ide o divokého lososa loveného na Aljaške.

Nerafinovaný – Vďaka čistým vodám v blízkosti polárneho kruhu je tento olej iba filtrovaný, nie je rafinovaný ani deodorizovaný. Šetrné spracovanie zaisťuje oproti vysoko čisteným olejom silnú prirodzenú stabilitu tohto oleja, a taktiež veľké množstvo hodnotných komponentov ako je napr. astaxanthin, fosfolipidy, rovnako ako omega-3 nenasýtené mastné kyseliny (omega-3 nmk), vitamíny ai.

Omega-3 nmk – Lososový olej je dôležitým zdrojom týchto nenasýtených mastných kyselín, ktorých obsah býva až 10 x vyšší než obsah omega-6. Rámcovo tento olej obsahuje cca 21% omega-3 nmk.

Chutný – Vďaka rybej chuti psom a mačkám väčšinou chutí, a pokiaľ je zviera vyberavé, je možné ho na lososový olej pomaly privykať.

Prínos – Oblasť použitia je široká, olej je možné podávať napr. v gravidite a mladým psom v raste, je taktiež skvelý pre pokožku a srsť, môže byť i vhodnou výživovou podporou pri alergiách, zápalových procesoch (pokožka, kĺby, črevá) a pri slabej imunite. Mnoho štúdii už preukázalo taktiež pozitívny vplyv omega-3 nmk na srdcové funkcie.

Zloženie
100% olej z pacifických lovených lososov, bez ďalších prísad.

Doporučené dávkování
Podávejte jako kúru, nebo střídejte např. s rostlinnými oleji.

Kočky a psi do 20 kg: ½ čajové lžičky denně.
Psi nad 20 kg: 1 čajová lžička denně.
Psi nad 40 kg: 1 polévková lžíce denně.
 

Typické poměry omega-3 a omega-6 v lososových olejích
Divoký losos: 10:1  

Losos z chovu: cca 1:1

Typické poměry EPA/DPA/DHA v lososových olejích
Divoký losos: cca 21 %

Losos z chovu: cca 8 %

Výroba, vzhled
Tento olej je získáván z prvního mechanického lisování rybích těl bez dalšího dodávaného tepla (lisování za studena). Slizové usazeniny a případný zákal, hustota až mléčná barva pocházejí z přirozeně obsažených vosků, které olej obsahuje díky šetrné výrobě, a neznamenají horší kvalitu.

Skladování
Chraňte před světlem, za pokojové teploty (ne vyšší!), v dobře uzavřené lahvičce. Otevřené balení skladujte v chladničce a spotřebujte do 8–12 týdnů.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné prípravky pre psov
Zviera: pes, mačka
Obsah: 90 ml, 500 ml